Kiedy przebywanie w budynku staje się niebezpieczne dla zdrowia należy zastosować wszelkie środki w celu neutralizacji zagrożeń mikrobiologicznych. Często możemy zauważyć, że osoby przyjmujące nawet długotrwale różnego rodzaju leki w tym silne antybiotyki wcale nie odzyskują zdrowia. Choroby powracają i rozprzestrzeniają się wśród domowników. Należy zastanowić się wówczas nad przyczyną tego stanu rzeczy. Najczęstszą przyczyną jest oczywiście przenoszenie chorób drogą kropelkową i wdychanie zarazków ze skażonego powietrza. Innym bardzo niebezpiecznym i wręcz rakotwórczym problemem są zarodniki pleśni i grzybów budowlanych. Należy mieć na uwadze, że samo spryskanie ścian środkami chemicznymi nie załatwi sprawy. Ponieważ grzyb na ścianie to jedno a niebezpieczne zarodniki jakie wypuszcza do otoczenia to drugie. Natomiast czarne plamy na ścianie to w sumie brzydki nieestetyczny efekt porażenia muru grzybem. Po neutralizacji i usunięciu pleśni ze ściany zarodniki krążące w powietrzu nadal są żywe i niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Musimy więc zastosować dodatkowe środki w celu likwidacji owych zagrożeń mikrobiologicznych. 

Ozonowanie to obecnie najskuteczniejsza metoda neutralizowania zagrożeń mikrobiologicznych. Metoda która pozwala na szybką i bezpieczną Dezynfekcję bez użycia środków chemicznych. Już po jednej godzinie od ozonowania można bezpiecznie przebywać w pomieszczeniach po uprzednim przewietrzeniu. Oczywiście ze względów ekonomicznych należy po ozonowaniu odczekać nawet 2,5 godziny ponieważ Ozon nadal działa. Ze względu na to, że Ozon wytwarzany jest w generatorach Ozonu dosłownie z powietrza czyli w trakcie przemiany Tlenu o2 na Ozon o3, nie potrzebujemy stosować środków chemicznych do całego procesu ozonowania. Po pewnym czasie Ozon rozkłada się na powrót z o3 na o2. Dla bezpieczeństwa zaleca się również przewietrzyć pomieszczenia. Ze względy na fakt iż Ozon w dużych stężeniach jest zabójczy dla organizmów żywych należny stosować się do odpowiednich zaleceń: 

 1. przenieść zwierzęta do bezpiecznych pomieszczeń
 2. usunąć z pomieszczeń rośliny
 3. nie przebywać w pomieszczeniach podczas ozonowania
 4. stosować maski przeciwgazowe
 5. zabezpieczyć żywność

Nie zapominając o znanej metodzie neutralizacji zagrożeń mikrobiologicznych jaką jest naświetlanie lampami UV, należy wspomnieć, że promienie UV działają tylko w miejscu gdzie faktycznie docierają. Neutralizacja lampami Ultrafioletowymi jest bardzo skuteczna ponieważ likwiduje prawie 99% zarazków będących w powietrzu. Stosowanie tej metody jest najbardziej widoczne w szpitalach, przychodnich leczniczych, punktach gastronomicznych czyli wszędzie tam gdzie mogą przenosić się choroby ze względu na przebywanie dużej ilości czasem wirusowo skażonych osób. 

Natomiast wyższość ozonowania wyraża się właśnie w tym, że Ozon jako gaz dociera do większości zakamarków oraz wnika w powierzchnie. Wobec tego dezynfekuje prawie 100 % pomieszczenia. Ozon zlikwiduje również insekty, roztocza oraz nieprzyjemne zapachy. 

Warto więc pomyśleć o dezynfekcji naszego otoczenia wszelkimi metodami w szczególności po: 

 • przebywaniu w miejscach gdzie mogliśmy zarazić się chorobami przez co przyniesiemy je do swojego domu
 • po chorobach kiedy niejako cała rodzina choruje zarażając się od siebie
 • przed i po usunięciu pleśni i grzybów rakotwórczych ze ścian- zarodniki nadal krążą w powietrzu 
 • po zgonach w celu odkażenia pomieszczeń
 • Kompleksowo osuszamy budynki i mury.
 • Wypożyczamy osuszacze oraz wentylatory.
 • Ozonujemy i dezynfekujemy pomieszczenia.
 • Zobrazujemy wilgoć i wyszukamy mostki termiczne.
 • Wykonujemy pomiary specjalistycznym sprzętem.
 • Usuwamy pleśnie i grzyby budowlane.
 • Odtwarzamy izolacje metodą Iniekcji
 • Wykonujemy opinie dla firm Ubezpieczeniowych.