Opracowanie: Michał Sokołowski Koordynator Polskiej Grupy Osuszającej.

W zależności od potrzeb i warunków można zainstalować ogrzewanie stacjonarne lub wynająć czasowo nagrzewnicę. Warto więc zastanowić się nad doborem rodzaju nagrzewnicy oraz jej mocy.

Na budowach, magazynach czy warsztatach gdzie nie ma ogrzewania stacjonarnego a termoizolacja budynku pozostawia wiele do życzenia można zastosować nagrzewnice przenośne. Poniżej przedstawiamy rodzaje profesjonalnych nagrzewnic MASTER, zgodnie z ich przeznaczeniem.

Nagrzewnice olejowe MASTER bez odprowadzenia spalin

Nagrzewnice olejowe bez odprowadzenia spalin to wysoce wydajne urządzenia zapewniające stały dopływ dużych ilości ogrzanego powietrza tam, gdzie jest ono pożądane. Przy ich użytkowaniu należy pamiętać aby zapewnić dobrą wentylację pomieszczeniom. Zgodnie z tym ten rodzaj nagrzewnic doskonale nadają się do otwartych lub dobrze wentylowanych powierzchni, takich jak fabryki, magazyny lub na tereny budów. Nagrzewnice bez odprowadzenia spalin firmy Master są zarówno wydajne, trwałe, jak i bezpieczne i proste w obsłudze. 

Nagrzewnice olejowe MASTER z odprowadzaniem spalin

Ten rodzaj nagrzewnic zintegrowany jest z systemem odprowadzania spalin z pomieszczeń. Dzięki temu w pomieszczeniach mogą przebywać ludzie. Nagrzewnice można postawić również po za pomieszczeniem gdzie przebywają ludzie, doprowadzając ciepło specjalnymi rurami elastycznymi. Nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin to wysoce wydajne urządzenia zapewniające dopływ w 100% czystego, suchego i pozbawionego dymu ciepłego powietrza. Doskonale nadają się do miejsc, w których wentylacja jest ograniczona, takich jak sklepy, namioty imprezowe, bary szybkiej obsługi czy hale wystawowe. Mogą być stosowane z elastycznymi przewodami pozwalającymi na szybkie i łatwe rozprowadzenie ciepłego powietrza.

Nagrzewnice elektryczne MASTER

Nagrzewnice elektryczne sprawdzają się w prawie każdych warunkach. Szybka instalacja i duża wydajność urządzeń sprawiają, że ciepło w pomieszczeniu jest odczuwalne natychmiast po uruchomieniu. Nagrzewnice elektryczne Master są w pełni przenośne i mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach biurowych, mieszkalnych, jak i w dużych obiektach przemysłowych. Nagrzewnice elektryczne nie wytwarzają spalin wobec tego są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. W przypadku zapotrzebowania na większą moc poleca się modele trójfazowe B 18 / B 30 EPR oraz nagrzewnice elektryczne RS 30 / RS 40. Poza dużą wydajnością, ich ogromną zaletą jest możliwość podłączenia giętkich przewodów do rozprowadzania ciepłego powietrza. Dzięki nim bez problemu można ogrzać pomieszczenia trudnodostępne lub na wyższych kondygnacjach.

Elektryczne promienniki podczerwieni MASTER

Elektryczne promienniki podczerwieni pozwalają na bezpośrednie, bezpieczne i czyste ogrzewanie wybranych obiektów, przedmiotów lub osób. Sprawdzają się w różnych warunkach np. w domach, sklepach lub biurach. Promienniki można stosować również przy punktowym osuszaniu struktury muru, posadzki czy sufitu.

Mobilne nagrzewnice MASTER AIR-BUS

MASTER AIR-BUS o wyjątkowe urządzenia do zadań specjalnych. Polecamy je wszystkim tym, którzy potrzebują dużej mocy grzewczej. Producent, firma Master Climate Solutions oferuje kilka modeli w zakresie od 75 do 220 kW. Olejowe nagrzewnice AIR-BUS dedykowane są głównie branży budowlanej, ale doskonale sprawdzają się także w ogrzewaniu hal produkcyjnych, magazynowych czy warsztatów. Ich wielofunkcyjność sprawia, że znajdują wiele zastosowań, także za sprawą bogatej oferty dodatkowych akcesoriów pozwalających dostosować je do indywidualnych potrzeb. Jedną z głównych zalet jest możliwość podłączenia giętkich przewodów rozprowadzających ciepłe powietrze - od jednego do nawet czterech w zależności od wybranej opcji. Dzięki nim ogrzanie miejsc trudno dostępnych lub na wyższych kondygnacjach nie stanowi większego problemu.

Każda nagrzewnica ma inne zastosowanie. Specjaliści z www.masterheaters.pl oraz z Polskiej Grupy Osuszającej chętnie pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu.

  • Kompleksowo osuszamy budynki i mury.
  • Wypożyczamy osuszacze oraz wentylatory.
  • Ozonujemy i dezynfekujemy pomieszczenia.
  • Zobrazujemy wilgoć i wyszukamy mostki termiczne.
  • Wykonujemy pomiary specjalistycznym sprzętem.
  • Usuwamy pleśnie i grzyby budowlane.
  • Odtwarzamy izolacje metodą Iniekcji
  • Wykonujemy opinie dla firm Ubezpieczeniowych.